ראיונות עם שמאי גולן
 
   
 ♦ מעשה הרימון החי - תיעוד מימי הצבא

 
השבוע נפגשתי עם ידידי הסופר שמאי גולן. הפגישה נערכה בבית אקו"ם בנמל תל אביב. בתום המפגש סיפר לי שמאי גולן כמי שמשיח לפי תומו , כיצד השליך רימון חי שהתגלגל באוהל ובכך הציל את חייו וחיי חבריו. יהודה עצב
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ סופרים קוראים - גולן מספר על עצמו ומקריא קטע

 
שמאי גולן - מתוך פרויקט "סופרים קוראים" . שמאי גולן קורא מתוך ספרו: ואם אתה מוכרח לאהוב.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ מעשה הרימון החי - אירוע מימי הצבא

 
יהודה עצבה מאתר: סיפורים, מביא את הסיפור של שמאי גולן על הרימון שתפש והציל את חבריו.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ אורלי בינדרטל - אני כותב בתמונות

 
הוא היה מורה ושירת כדיפלומט עד שמצא את ייעודו כסופר * בספרו 'חופה' הפליא לתאר את עולמן הפנימי של שתי נשים, עד שהקוראות חשבו שהמחבר הוא... אשה.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ יעקב בסר - חלון ראווה לתרבות ישראל במוסקווה

 
אני נרגש מן התפקיד הזה, משום שאני חוזר לארץ בה חייתי כפליט במלחמת העולם השנייה, ילד יתום. התגלגלתי לשם וניצלתי הודות לכך. ולבוא לשם כנספח לענייני תרבות של מדינה יהודית ריבונית, זה היה חלום באספמיה.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ מריו וינשטיין - אורורה - מראיין את שמאי גולן

 
מריו וינשטיין מראיין את שמאי גולן, יו"ר אגודת הסופרים העבריים Aurura 1990 - ספרדית
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ יעל זיידמן - המימסד צריך לסייע לסופרים

 
הסופר בימינו נמצא בבעיה. הוא כביכול בא ודורש שישלמו לו עבור חומר שאף אחד בעצם לא הזמין אצלו. פשוט לא משתלם להיות סופר. הוא חייב להתפרנס למחייתו בעבודה אחרת, ובשביל לכתוב הוא נאלץ "לגנוב" שעות.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ חנה יעוז - ראיון עם שמאי גולן 2001

 
מראיינת פרופ' חנה יעוז "ברוסיה של היום: תרבות ושירה" ראיון עם שמאי גולן בעקבות שובו משליחותו כיועץ לענייני תרבות בשגרירות ישראל במוסקבה. "פסיפס לשירה ואמנות, ליד "עקד", גליון 46, קייץ תשס"א – 2001
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ שרה ליבוביץ דר - אין ספק שימצא לו מחליף

 
שמאי גולן, היו"ר המתפטר, מתעקש לומר כי התפטרותו, חודשיים בלבד אחרי בחירתו המחודשת לקדנציה שנייה, באה כדי להתמסר לכתיבה. חבריו זוקרים גבה.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ נרי ליבנה - בלדר לעניני תרבות

 
לאורך כל הקריירה שלו מקפץ שמאי גולן ככדור פינג-פונג בין הכתיבה והעסקנות. לא אחת הוא הצליח להפגיש את שני הקטבים המקבילים ולעצור את הכדור בנקודת המפגש המדומה – הפרס הספרותי.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ איל מגד - לסבסד את הספרות העברית?

 
אני שומע שאתם נמצאים עתה, סוף-סוף, בעיצומו של מאבק-מקצועי: משא-ומתן עם המו"לים על עידכון ריאלי של תעריפים ותמלוגים. במה בדיוק מדובר?
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ ש. מרקוביץ - חמש שאלות לשמאי גולן

 
באחרונה יצאו או עומדים לצאת לאור ספרים פוליטיים רבים שנכתבו על-ידי עיתונאים – מר גולן כיצד אתה מסביר את התופעה? גולן: אני חושב שיש כאן היענות לדרישת הקהל, ותגובה על ההתרחשויות מצד שני.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ גיל סדן - פעילות שוקקת לחובבי הספר בבירה

 
מטרת הקמת בית הסופר היתה: להעלות את קרנה של הספרות העברית, זו הנדחקת לקרן-זווית בחנויות הספרים, זו ההופכת לבסט-סלר רק כאשר יוצריה זוכים בפרס או יודעים לעורר רעש.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ אירינה סולגאניק: תרגום ראיון מהעיתון ווסטי

 
מבט מן הקומה הארבעים ראיון עם הסופר שמאי גולן ראיינה: אירינה סולגאניק. פורסם בעתון "ווסטי" ("ידיעות") בשפה הרוסית, במוסף סוף השבוע , ביום 27.3.2007
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ אייזיק רמבה - דרך הנדודים של סופר צעיר

 
פתאום התחוללה בו תמורה. אין הוא יודע איך התרחש הדבר ובשל מה. אולם עם כניסתו לאוניברסיטה בירושלים, הרגיש שלא יוכל לכתוב אם יוסיף להתכחש לעברו.
  לקריאת המאמר המלא
 ♦ צפרירה מלובני שמוקלר - שמאי גולן

 
  לקריאת המאמר המלא